Co je LEGO Education

Programy LEGO EDUCATION se specializují na děti 3-14 let a zahrnují systém integrovaného vzdělávánímatematiky, fyziky, mechaniky, informačních technologií a robotiky. 

Zatímco tříletí a čtyřletí objevují svět kolem sebe: rodinu, zvířata, jídlo apod., pětiletí a šestiletí už začnou pomalu řešit, k čemu a jak fungují nejrůznější stroje a mechanismy, nebo k čemu je například ozubené kolo, a co přesně potřebují, abych něco roztočili nebo jinak rozpohybovali.

LEGO Education následně pokračuje s programy robotiky, které jsou stále oblíbenější po celém světě. Programy První robot začínají se sedmiletými dětmi. Cokoliv si děti sestaví, může být propojeno s počítačem USB kabelem a celý mechanismus jsme snadno schopni naprogramovat.  Od základních mechanismů se tak postupně dostáváme k už sofistikovaným a multifunkčním robotům. Od osmi let děti využívají sady Mindstorms, které pro ně znamenají výzvu každičkého aspektu své práce: od tvořivosti po preciznost.

Každá ze sad LEGO Education všechny aktivizuje a okamžitě zapálí jejich zájem. Učí se tím, že si vše osahají, učí se tím, že si vše vyzkouší, učí se tím, že vše zažijí.