Kroužky pro veřejnost

Kroužky probíhají v našem dětském centru na adrese Velehradská 24 (ve vnitrobloku), nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad.

 

LEGO OBJEVITEL (pro děti od 4 let)

Děti v tomto věku rádi objevují svět kolem sebe a tento program podněcuje přirozenou dětskou touhu bádat, objevovat a učit se. 

Za použití speciálních LEGO Education DUPLO sad děti získávají první zkušenost v mnoha oblastech, jako je například matematika a věda, chápuní okolního světa, kreativní bádání nebo sociální emociální vývoj. 

Děti si osvojí znalosti a dovednosti z nejrůznějších oblastí běžného života. Budou rozvíjet svou fantazii, motoriku, tvořivost, početní a komunikační dovednosti, technické dovednosti a mnoho dalších. 

Hodina pod vedením proškoleného lektora je strukturovaná, ale zároveň se vhodně prokládá volnou hrou. 

Systém LEGO Education je navržen tak, aby mohl být využíván více dětmi najednou a rozvíjel tak u dětí schopnost spolupráce.

 

Středa 15:30 - 16:15 PŘIHLÁSIT

Čtvrtek 16:00 - 16:45 PŘIHLÁSIT

 


 

INŽENÝR STAVITEL (pro děti 4-6 let)

Inženýr stavitel je program LEGO Education určený pro děti ve věku 5-6 let. Pomocí speciálních sad LEGO Education se děti poprvé setkávají s ozubenými koly a jednoduchými mechanismy.

Začnou zkoumat principy jednoduchých strojů a přístrojů a experimentovat se silami, rovnováhou či převody. Během tohoto kurzu děti objevují takové oblasti jako jsou věda, matematika, technologie, design, vesmír,...

Kromě toho se děti učí rozvíjet své technické dovednosti, tvůrčí myšlení, jemnou motoriku, jazykové vyjadřovací schopnosti, schopnost řešení problémů a systém spolupráce.

Program vede vyškolený instruktor LEGO Education ze vzdělávacího centra Kiddum.

 

 

Středa 16:30 - 17:15 PŘIHLÁSIT

Čtvrtek 16:00 - 16:45 PŘIHLÁSIT

 


 

HRAJEME SI S ROBOTY I. (pro děti 5-6 let)

Hrajeme si s roboty I. je kurz při kterém se děti předškolního věku zábavnou formou seznamují se základy programování s robotem Botley. Robota je možné rozpohybovat naprogramováním jednoduchých příkazů. Nejsou potřeba žádné předešlé znalosti ani zkušenosti. Děti a Botley prožijí během kurzu spoustu dobrodružství a dozví se tak spoustu nových informací nejen z oblasti programování.
Kurz je veden proškoleným lektorem ze vzdělávacího centra Kiddum, který děti vede k získávání znalostí ze všech oblastí STEAM.

 

 

 

 

Úterý 15:00 - 15:45 PŘIHLÁSIT

 


 

LEGO MECHANIK (pro děti 5-7 let)

 

 Při tomto kurzu budou děti využívat sadu LEGO Education jednoduché a hnané stroje. Dílky převážně LEGO technik s motůrkem a napájecí baterií umožní dětem postupně se dostat od konstrukcí jednoduchých strojů k experimentům s modely reálných strojů a mechanizmů poháněných motorem na baterii. Během kurzu budou děti také zkoumat převodové mechanizmy včetně převodových skříní a diferenciálu. Pomalu se tak ponoří do světa jednoduché fyziky nebo třeba i matematiky aniž by si to uvědomovaly.

 

 

 

Čtvrtek 15:45 - 16:45 PŘIHLÁSIT

 


 

HRAJEME SI S ROBOTY II. (pro děti 6-8 let)

Hrajeme si s roboty II. je kurz při kterém se děti ve věku 6-8 let zábavnou formou seznamují se základy programování s Ozoboty. Ozoboty je možné rozpohybovat naprogramováním barevných kódů. Nejsou potřeba žádné předešlé znalosti ani zkušenosti. Děti s Ozoboty prožijí během kurzu spoustu dobrodružství a dozví se tak spoustu nových informací nejen z oblasti kódování. Děti budou rozvíjet logické myšlení, plněním nejrůznějších úkolů. K úspěšnému splnění úkolu bude potřeba ve správném pořadí zadávat Ozobotovi příkazy.
Kurz je veden proškoleným lektorem ze vzdělávacího centra Kiddum, který děti vede k získávání znalostí ze všech oblastí STEAM.

 

 

 

Úterý 16:00 - 16:45 PŘIHLÁSIT

 


 

WEDO 2.0 - první robot (pro děti 7-8 let)

 

LEGO®  Education WeDo 2.0 je druhou generací LEGO robotiky pro žáky mladšího školního věku. Systém WeDo 2.0 děti naučí, jak aktivní a zajímavou roli hrají v životě technologie. LEGO Education programy propojují celou řadu předmětů na základní škole jako třeba matematiku, vědy, technologie, biologii, a další.. Každá lekce začíná úvodem do tématu, které je každý týden jiné a krátkou diskuzí. Poté děti k danému tématu postaví model ze stavebnice LEGO Education WeDo 2.0, který následně propojí přes bluetooth s ipadem, pomocí jednoduchého softwaru naprogramují a díky motoru a senzorům rozpohybují. Kromě technických dovedností tak děti během programování rozvíjí i logické myšlení a schopnost algoritmizovat. Děti jsou vedeny ke schopnosti spolupráce a hledání řešení problémů v týmu. 

 

 

Pondělí 15:00 - 16:00 PŘIHLÁSIT

Středa 16:30 - 17:30 PŘIHLÁSIT

Čtvrtek 17:00 - 18:00 PŘIHLÁSIT

EN Sobota 9:15 - 10:015 PŘIHLÁSIT

 


MINDSTORMS ROBOTIKA (pro děti od 9 let)

Kurz je postaven pro využití produktů LEGO Education MINDSTORMS EV3.

LEGO Education MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Studenti začnou pracovat na dovednostech v oblasti vědy, techniky, matematiky a fyziky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikačních. Postupně se děti dostanou od jednoduchých mechanismů k sofistikovaným robotům které mají například gyroskopové, ultrazvukové, dotykové či barevné čidlo. Hravým způsobem se také děti učí základy kódování a programování robotů. Hodina je vedena proškoleným lektorem LEGO Education.

 

 

 

Pondělí 16:15 - 17:45 PŘIHLÁSIT

Úterý 17:00 - 18:30 PŘIHLÁSIT

EN Sobota 10:30 - 12:00 PŘIHLÁSIT

 

 


 

SPIKE PRIME (pro děti od 10 let)

 SPIKE Prime nepřetržitě zapojuje studenty prostřednictvím hravých vzdělávacích aktivit, aby přemýšleli a řešili složité problémy bez ohledu na úroveň jejich vzdělání. Od jednoduchých projektů až po neomezené možnosti kreativního designu SPIKE Prime pomáhá studentům naučit se základní dovednosti STEAM používané v 21. století potřebné k tomu, aby se staly inovativními studenty ... a zároveň se bavily!

 

 

 

 

 

 

 

 

Právě probíhá zápis na kroužky na 2.pololetí školního roku 2021/2022. REGISTRACE Kompletní seznam kurzů, které nabízíme v dětském centru na adrese Velehradská 24, Praha 3 naleznete v našem webookeru. (https://kiddum.webooker.eu/)

Přijďte se podívat a vyzkoušet, jak vše probíhá.

Kde nás najdete: Velehradská 24, Praha 3