Workshopy pro školy

Naše Centrum pro mladé objevitele pravidelně spolupracuje s několika školami a školkami z Prahy i mimo ní. Rádi vám připravíme program dle témat, které jsou dané učebními plány LEGO Education, zároveň je díky flexibilitě stavebnic možné připravit téma, které vám zrovna vyhovuje v tematickém plánu ve škole.

Můžete si objednat hodinu přímo u vás ve vaší škole.

Učební plány LEGO Education kombinují předměty (nejčastěji matika, fyzika, biologie, zeměpis), děti přicházejí na nové znalosti v kontextu, vše si osahají. Tím, že se k výuce používá lego, děti jsou motivovány pracovat s chybou, vracet se k problému a problém následně vyřešit.

Pro školky 3-6 let

objevují svět kolem sebe: rodinu, zvířata, jídlo apod., první mechanismy

VYBERTE SI Z NÁSLEDUJÍCÍCH TÉMAT PRO MŠ

 

Robotické programy s programováním se stavebnicí WeDo 2.0 – 1.-3. třída

LEGO®  Education WeDo 2.0 je druhou generací LEGO robotiky pro žáky mladšího školního věku. Systém WeDo 2.0 děti naučí, jak aktivní a zajímavou roli hrají v životě technologie. LEGO Education programy propojují celou řadu předmětů na základní škole jako třeba matematiku, vědy, technologie, biologii, a další.. Každá lekce začíná úvodem do tématu, které je každý týden jiné a krátkou diskuzí. Poté děti k danému tématu postaví model ze stavebnice LEGO Education WeDo 2.0, který následně propojí přes bluetooth s ipadem, pomocí jednoduchého softwaru naprogramují a díky motoru a senzorům rozpohybují. Kromě technických dovedností tak děti během programování rozvíjí i logické myšlení a schopnost algoritmizovat. Děti jsou vedeny ke schopnosti spolupráce a hledání řešení problémů v týmu. 

VYBERTE SI Z NÁSLEDUJÍCÍCH TÉMAT PRO 1.-3. tř. ZŠ

Robotické programy s programováním – 4. třída a výš

LEGO MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Studenti začnou pracovat na dovednostech v oblasti vědy, techniky a matematiky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikativních.

Od základních mechanismů se tak postupně dostáváme k už sofistikovaným robotům s gyroskopem, čidly na pohyb, nebo barvu.

Témata, kterým se nejčastěji věnujeme je vesmír, robotizace v průmyslu, průzkumní roboti, robotičtí osobní asistenti apod. Téma workshopu je možné přizpůsobit. 

Zde se podívejte na akce, které jsme realizovali: 

Central Point​
Parklane
ZŠ Integrál
ZŠ Jiřího z Poděbrad
ZŠ Červený vrch

Kontaktujte nás pro možné termíny a podrobnější informace info@kiddum.cz +420 792 331 962