Co nabízíme

Kroužky

LEGO Objevitel

Děti v tomto věku rádi objevují svět kolem sebe a tento program podněcuje přirozenou dětskou touhu bádat, objevovat a učit se.

Za použití speciálních LEGO Education DUPLO sad děti získávají první zkušenost v mnoha oblastech, jako je například matematika a věda, chápuní okolního světa, kreativní bádání nebo sociální emociální vývoj.

Děti si osvojí znalosti a dovednosti z nejrůznějších oblastí běžného života. Budou rozvíjet svou fantazii, motoriku, tvořivost, početní a komunikační dovednosti, technické dovednosti a mnoho dalších.

Hodina pod vedením proškoleného lektora je strukturovaná, ale zároveň se vhodně prokládá volnou hrou.

Systém LEGO Education je navržen tak, aby mohl být využíván více dětmi najednou a rozvíjel tak u dětí schopnost spolupráce.


St 15:30 - 16:15 Přihlásit
Čt 16:00 - 16:45 Přihlásit

od 4 do 5 let

Inženýr Stavitel

Inženýr stavitel je program LEGO Education určený pro děti ve věku 5-6 let. Pomocí speciálních sad LEGO Education se děti poprvé setkávají s ozubenými koly a jednoduchými mechanismy.

Začnou zkoumat principy jednoduchých strojů a přístrojů a experimentovat se silami, rovnováhou či převody. Během tohoto kurzu děti objevují takové oblasti jako jsou věda, matematika, technologie, design, vesmír,...

Kromě toho se děti učí rozvíjet své technické dovednosti, tvůrčí myšlení, jemnou motoriku, jazykové vyjadřovací schopnosti, schopnost řešení problémů a systém spolupráce.

Program vede vyškolený instruktor LEGO Education ze vzdělávacího centra Kiddum.


St 16:30 - 17:15 Přihlásit
Čt 17:00 - 17:45 Přihlásit

od 5 do 6 let

Hrajeme si s roboty I.

Hrajeme si s roboty I. je kurz při kterém se děti předškolního věku zábavnou formou seznamují se základy programování s robotem Botley. Robota je možné rozpohybovat naprogramováním jednoduchých příkazů. Nejsou potřeba žádné předešlé znalosti ani zkušenosti. Děti a Botley prožijí během kurzu spoustu dobrodružství a dozví se tak spoustu nových informací nejen z oblasti programování.

Kurz je veden proškoleným lektorem ze vzdělávacího centra Kiddum, který děti vede k získávání znalostí ze všech oblastí STEAM.


Út 15:00 - 15:45 Přihlásit

od 5 do 6 let

LEGO Mechanik

Při tomto kurzu budou děti využívat sadu LEGO Education jednoduché a hnané stroje. Dílky převážně LEGO technik s motůrkem a napájecí baterií umožní dětem postupně se dostat od konstrukcí jednoduchých strojů k experimentům s modely reálných strojů a mechanizmů poháněných motorem na baterii. Během kurzu budou děti také zkoumat převodové mechanizmy včetně převodových skříní a diferenciálu. Pomalu se tak ponoří do světa jednoduché fyziky nebo třeba i matematiky aniž by si to uvědomovaly.


Čt 15:45 - 16:45 Přihlásit

od 5 do 6 let

Hrajeme si s roboty II.

Hrajeme si s roboty II. je kurz při kterém se děti ve věku 6-8 let zábavnou formou seznamují se základy programování s Ozoboty. Ozoboty je možné rozpohybovat naprogramováním barevných kódů. Nejsou potřeba žádné předešlé znalosti ani zkušenosti. Děti s Ozoboty prožijí během kurzu spoustu dobrodružství a dozví se tak spoustu nových informací nejen z oblasti kódování. Děti budou rozvíjet logické myšlení, plněním nejrůznějších úkolů. K úspěšnému splnění úkolu bude potřeba ve správném pořadí zadávat Ozobotovi příkazy.

Kurz je veden proškoleným lektorem ze vzdělávacího centra Kiddum, který děti vede k získávání znalostí ze všech oblastí STEAM.


Út 16:00 - 16:45 Přihlásit

od 6 do 8 let

WEDO 2.0 - první robot

LEGO® Education WeDo 2.0 je druhou generací LEGO robotiky pro žáky mladšího školního věku. Systém WeDo 2.0 děti naučí, jak aktivní a zajímavou roli hrají v životě technologie. LEGO Education programy propojují celou řadu předmětů na základní škole jako třeba matematiku, vědy, technologie, biologii, a další.. Každá lekce začíná úvodem do tématu, které je každý týden jiné a krátkou diskuzí. Poté děti k danému tématu postaví model ze stavebnice LEGO Education WeDo 2.0, který následně propojí přes bluetooth s ipadem, pomocí jednoduchého softwaru naprogramují a díky motoru a senzorům rozpohybují. Kromě technických dovedností tak děti během programování rozvíjí i logické myšlení a schopnost algoritmizovat. Děti jsou vedeny ke schopnosti spolupráce a hledání řešení problémů v týmu.


Po 15:00 - 16:00 Přihlásit
St 16:30 - 17:30 Přihlásit
Čt 17:00 - 18:00 Přihlásit
So 09:15 - 10:15 Přihlásit

od 6 do 8 let

Mindstorms Robotika

Kurz je postaven pro využití produktů LEGO Education MINDSTORMS EV3.

LEGO Education MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Studenti začnou pracovat na dovednostech v oblasti vědy, techniky, matematiky a fyziky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikačních. Postupně se děti dostanou od jednoduchých mechanismů k sofistikovaným robotům které mají například gyroskopové, ultrazvukové, dotykové či barevné čidlo. Hravým způsobem se také děti učí základy kódování a programování robotů. Hodina je vedena proškoleným lektorem LEGO Education.


Po 16:15 - 17:45 Přihlásit
Út 17:00 - 18:30 Přihlásit
So 10:30 - 12:00 Přihlásit

od 9 do 14 let

SPIKE Prime

SPIKE Prime nepřetržitě zapojuje studenty prostřednictvím hravých vzdělávacích aktivit, aby přemýšleli a řešili složité problémy bez ohledu na úroveň jejich vzdělání. Od jednoduchých projektů až po neomezené možnosti kreativního designu SPIKE Prime pomáhá studentům naučit se základní dovednosti STEAM používané v 21. století potřebné k tomu, aby se staly inovativními studenty ... a zároveň se bavily!


Bohužel již nemáme žádné volné termíny


od 10 do 14 let

LEGO Matematika a Logika

Kroužek vhodný pro předškoláky. Hravou formou děti trénuji matematické schopnosti za pomocí LEGO kostiček.


St 15:30 - 16:15 Přihlásit

od 5 do 6 let

Akce

Jednorázové workshopy s LEGO Education programem. Podívejte se na naši nabídku na jaro 2022:

Odpolední workshop s programem LEGO Education na téma Zábavný park. Mladší děti 4-6 let postaví roboty ze stavebnice jednoduché a hnané stroje. Starší děti (od 1.třídy ZŠ) se mohou těšit na stavění a programování LEGO robotů ze stavebnice LEGO WeDo - první robot a Mindstorms EV3.

Místo konání: Velehradská 24, Praha 3


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

20. 5. 2022 16:00 - 18:00

Odpolední workshop s programem LEGO Education na téma Záchranná mise. Mladší děti 4-6 let postaví roboty ze stavebnice jednoduché a hnané stroje. Starší děti (od 1.třídy ZŠ) se mohou těšit na stavění a programování LEGO robotů ze stavebnice LEGO WeDo - první robot a Mindstorms EV3.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 14 let Přihlásit

5. 6. 2022 15:00 - 18:00

Příměstské tábory

Celé letní prázdniny pořádáme příměstské tábory s LEGO Education programem. V létě 2022 se na naše tábory můžete těšit v našem dětském vzdělávacím centru Kiddům na Praze 3 (kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad), v Dolních Břežanech, na ZŠ Horáčkova (Praha 4), a nově letos také na Zličíně v MC Studánka, (příměstský tábor v Čakovicích je letos zatím v jednání).

Naše příměstské tábory jsou skvělou příležitostí, jak dětem zpestřit letní prázdniny smysluplným programem kombinující LEGO Education výuku s dalšími aktivitami tak, aby si děti užily zábavu a zároveň se u toho něco nového naučily. Celé dopoledne děti tráví programem připraveným dle věkové skupiny a tématu týdne, a odpoledne po obědě venkovními aktivitami. Jedno odpoledne se vydáme na mini-výlet v rámci Prahy, kam to bude záleží na tématu daného týdne.

Příměstské tábory jsou vhodné pro děti od 4 do 14 let.

Věkové rozdělení:

Junior: 4-6 let

 • Děti v předškolním věku mívají během dopoledne dvě lekce LEGO Education o délce 45 mminut. Během těchto lekcí objevují základní mechanismy a převody ozubených kol se stavebnicí První mechanismy (jedná se o kostičky velikosti DUPLO) s kostičkami podobné LEGO technic stavebnicím). Cílem programu je děti naučit samostatně ve spolupráci s kamarádem postavit model podle plánku, čímž děti trénují prostorovou představivost a jemnou motoriku.
 • Děti vedeme ke spolupráci, a tak se snažíme aby vždy pracovali ve dvojicích


WeDo - první robot: 6-8 let

 • Děti ve věku 6-8 let (1.-2. třída ZŠ) staví a programují modely ze stavebnice WeDo - první robot. Každé dopoledne je čekají dvě lekce LEGO Education, během kterého postaví LEGO model, který následně připojí k tabletu, naprogramují a rozpohybují. Velmi jednoduchým vizuálním programem se děti seznámí se základními znalostmi v oblasti programování. I přesto, že robotické modely staví děti podle návodů, snažíme se dětem dát i prostor pro rozvoj kreativity a fantazie při tvoře vlastních LEGO modelů.


Mindstorms robotika: 9 - 14 let

 • Nejstarší skupina dětí (9+) využívá během LEGO Education lekcí stavebnici Mindstorms EV3, ze které se již dají postavit sofistikovanější roboti s více senzory. Každý den děti postaví 1-2 roboty (dle obtížnosti), s kterými následně plní různé programovací úkoly. Během programování tak děti trénují své logické myšlení. Během příměstského tábora mohou pokročilejší děti také využívat stavebnici LEGO Education SPIKE Prime, která je více zaměřená na rozvoj dovedností v oblasti programování.


Program příměstského tábora: 

 • 08:00 – 09:00 Příchod / volná hra
 • 09:00 – 10:30 LEGO Education program
 • 10:30 – 10:45 Svačina
 • 10:45 – 12:15  Lego Education program (pokračování v projektu)
 • 12:30 – 13:00 Oběd
 • 13:00 – 15:00 Venkovní aktivity  (výlet)
 • 15:00 – 16:00 Kreativní tvoření / dokončování projektů z dopoledne
 • 16:00 - 17:00  Odchod dětí domů

* tento program dne je pouze předběžný a orientační - může se lišit v závislosti na věkové skupině, programu daného dne, počasí, atd...

Cena příměstského tábora: 4990,- Kč/týden. Uvedená cena je včetně DPH, zahrnuje celodenní stravování (oběd, dopolední i odpolední svačinu), celodenní pitný režim, program LEGO Education vedený vyškoleným lektorem, výlet*.

* v závislosti na tématu a programu daného týdne, ale vždy se snažíme aby děti alespoň jedno odpoledne z týdne navštívily nějaký zajimavý program, který zapadá do tématu.

1. Superhrdinové

Příměstský tábor na téma Superhrdinové. Každý den nás čeká dobrodružství s jiným superhrdinou, kterému pomůžeme přemoct padoucha postavením nějaké vychytávky, jako například Batmobil, helikoptéra, a další...


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
4. 7. 2022 - 8. 7. 2022

2. Technický týden

Technický týden, to je týden plný zkoumaní různých strojů, přístrojů a mechanismů. Jak fungují věci kolem nás? To zjistíme nejlépe tak, že si to postavíme z lega!od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
11. 7. 2022 - 15. 7. 2022

3. Džungle

Džungle plná robotických (mechanických) zvířat, tak právě na to se můžete těšit během tohoto příměstského tábora. Dozvíme se spousta zajímavostí o zvířatech, která žijí v džungli, ale hlavně si je postavíme (a naprogramujeme) z LEGO Education stavebnic.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 6 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
18. 7. 2022 - 22. 7. 2022

3. Dino-robotický týden / Dolní Břežany

Dinosauři sice už dávno vyhynuli, ale stále nás nepřestávají fascinovat. Jak to tady tehdy vypadalo? A jak se vlastně vyvinuli? To vše a mnoho dalších informací se dozvíme během stavění dinosaurů ze stavebnice WeDo - první robot.

Starší děti (10+) se mohou těšit na Robotický týden plný robotů se stavebnicí Mindstorms EV3 (případně pokročilejší se stavebnicí SPIKE Prime).


od 6 do 14 let Přihlásit

Dolní Břežany
18. 7. 2022 - 22. 7. 2022

4. Space Challenge EN

Příměstský tábor vedený v anglickém jazyce.

Vesmír je nekonečné téma plné zajímavých, někdy až neuvěřitelných informací. Během tohoto příměstského tábora se pokusíme prozkoumat alespoň jeho část za pomocí robotů, které společně postavíme a naprogramujeme, a kromě oblíbené LEGO robotiky se můžete těšit i na výlet do planetária.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 7 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
25. 7. 2022 - 29. 7. 2022

5. Tlapková patrola

Oblíbená partička psích záchranářů ochraňující městečko Adventure Bay před nebezpečím, kterou všichni dobře známe. Zvládneme postavit hlavní řídící věž, a stroj pro každou tlapku, abychom jim pomohli uchránit město?


od 4 do 6 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
1. 8. 2022 - 5. 8. 2022

5. Star Wars

Na příměstském táboře si postavíme několik droidů, ale i stíhaček z filmů Star Wars. Kromě stavebnic WeDo - první robot a Mindstorms EV3 mohou děti na tomto příměstském táboře využívat také stavebnici LEGO Boost STAR WARS.


od 7 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
1. 8. 2022 - 5. 8. 2022

5. Džungle / Dolní Břežany

Džungle plná robotických (mechanických) zvířat, tak právě na to se můžete těšit během tohoto příměstského tábora. Dozvíme se spousta zajímavostí o zvířatech, která žijí v džungli, ale hlavně si je postavíme (a naprogramujeme) z LEGO Education stavebnic.


od 6 do 14 let Přihlásit

Dolní Břežany
1. 8. 2022 - 5. 8. 2022

6. Ninjago

Příměstský tábor na téma Ninjago pro děti od 4 do 6 let.


od 4 do 6 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
8. 8. 2022 - 12. 8. 2022

6. Robotický týden

Týden plný stavění a programování LEGO robotů. Budeme si povídat o robotizaci a automatizaci, a kde všude nám mohou být roboti užiteční (nebo naopak na škodu?). Každý den nás čeká stavba jiného typu robotů (humanoidní roboti, robotické ruce, vědečtí roboti, autonomní auta, apod... )


od 7 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
8. 8. 2022 - 12. 8. 2022

6. Space Challenge / Praha 4

Vesmír je nekonečné téma plné zajímavých, někdy až neuvěřitelných informací. Během tohoto příměstského tábora se pokusíme prozkoumat alespoň jeho část za pomocí robotů, které společně postavíme a naprogramujeme, a kromě oblíbené LEGO robotiky se můžete těšit i na tématický odpolední výlet.


od 6 do 14 let Přihlásit

PJZŠ Horáčkova, Praha 4
8. 8. 2022 - 12. 8. 2022

7. City & Friends

Během příměstského tábora City & Friends nás čeká stavba obřího města. Co všechno v takovém městě budeme potřebovat? Jak se takové město staví? To všechno společně zjistíme.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 7 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
15. 8. 2022 - 19. 8. 2022

7. Superhrdinové / Zličín

Příměstský tábor na téma Superhrdinové. Každý den nás čeká dobrodružství s jiným superhrdinou, kterému pomůžeme přemoct padoucha postavením nějaké vychytávky, jako například Batmobil, helikoptéra, a další...


od 4 do 6 let Přihlásit
od 7 do 14 let Přihlásit

MC Studánka, Praha 5
15. 8. 2022 - 19. 8. 2022

8. Space Challenge

Vesmír je nekonečné téma plné zajímavých, někdy až neuvěřitelných informací. Během tohoto příměstského tábora se pokusíme prozkoumat alespoň jeho část za pomocí robotů, které společně postavíme a naprogramujeme, a kromě oblíbené LEGO robotiky se můžete těšit i na tématický odpolední výlet.


od 4 do 6 let Přihlásit
od 7 do 8 let Přihlásit
od 9 do 14 let Přihlásit

Velehradská 24, Praha 3
22. 8. 2022 - 26. 8. 2022

8. Space Challenge / Dolní Břežany

Vesmír je nekonečné téma plné zajímavých, někdy až neuvěřitelných informací. Během tohoto příměstského tábora se pokusíme prozkoumat alespoň jeho část za pomocí robotů, které společně postavíme a naprogramujeme, a kromě oblíbené LEGO robotiky se můžete těšit i na tématický odpolední výlet.


od 6 do 14 let Přihlásit

Dolní Břežany
22. 8. 2022 - 26. 8. 2022

Narozeninové oslavy

Chystáte pro své dítě oslavu narozenin? Uspořádáme vám LEGO PARTY!

Vyberte si z různých variant. Vše jde ale samozřejmě i upravit a domluvit dle vašich představ a požadavků.

Program přizpůsobujeme podle věku dítěte.
Cena za oslavu obsahuje program LEGO Education, výzdobu

Pro děti do 6 let je v ceně 8 dětí.

Pro děti 7 a více let je v ceně 10 dětí.

Za každé další dítě navíc se doplácí podle délky oslavy.

Pro více informací nás kontaktujte na oslavy@kiddum.czMini

Cena včetně občerstvení: 4 490,-

Cena bez občerstvení: 3 990,-

2 hodiny
8 dětí
4490 Kč

Standard

Cena s občerstvením: 5 490,-

Cena bez občerstvení: 4 990,-

2 hodiny 30 minut
8 dětí
5490 Kč

Maxi

Cena s občerstvením: 5 990,-

Cena bez občerstvení: 5 490,-

3 hodiny
8 dětí
5990 Kč

Cookies

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním nezbytných souborů cookies. Zakliknutím pole "Přijmout vše" udělujete souhlas k ukládání a používání i dalších souborů cookies jako jsou výkonostní, funkční, reklamní apod. Více informací o cookies včetně jejich nastavení ZDE.

Cookies

Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho online zážitku. Pro každou kategorii si můžete vybrat, zda se chcete přihlásit/odhlásit, kdykoli budete chtít. Více informací o cookies naleznete zde

Tyto soubory cookie jsou nezbytné pro správné fungování webových stránek. Bez těchto cookies by web nefungoval správně. Nelze je tedy deaktivovat.

Analytické cookies nám umožňují sledovat návštěvy našich webových stránek a také to, kolik uživatelů kliklo na odkaz na našem webu či využilo některou z jeho funkcí. Typicky jde o statistiky návštěvnosti jako Google Analytics.

Preferenční cookies zase umožňují, aby si náš web zapamatoval preference daného uživatele a mohl se mu přizpůsobit. Zajistí se tak pohodlné používání webu, který si pamatuje nastavení jazyka, měny a dalších preferencí uživatele.

Marketingové cookies se využívají k lepšímu cílení reklam (například remarketing, tedy zpětné oslovení uživatele, který už na našem webu byl, na jiném kanálu prostřednictvím placené reklamy) a k jejich personalizaci. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.